sobota, 3 maja 2014

Skalne mosty

Skalne mosty to fenomen przyrody. Olbrzymie sklepisko tuż nad głową tworzące potężny, naturalny most. Wzdłuż mostów płynie niewielka rzeczka, a w skałach doszukać można się tajemniczych jaskiń. Skalne mosty położone są w paśmie górskim o nazwie Rodopy, około 1450 m n.p.m.
Niezwykła, w pełni naturalna konstrukcja. Cud przyrody. Widok zaparł mi dech w piersiach.


Idę za moimi kompanami, nieświadoma tego, co za chwilę zobaczę.

Pierwszy szok - ogromna skalna ściana, a w niej dziura. Pierwszy skalny most.

Zaraz zejdę na dół.  


Widok z dołu


Czekają na mnie ci, co ryzykować nie lubią ;)Zwróćcie uwagę na proporcję - jaki człowiek jest mały.


Bułgario - jesteś cudna!

A ja jeszcze tam wrócę. Pogoda nie do końca dopisała. Troszkę się rozpadało i musieliśmy przeczekać deszcz w pobliskiej knajpce.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Mam powód, żeby tam wrócić. Skoczę z tego mostu kiedyś. Skoczę, żeby nie wiem co! Na linie, oczywiście.

11 komentarzy:

 1. pięknie :) pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Co za widoki ... :) Córusia do mamusi podobna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Jak widzę to zdjęcie, to wydaje mi się, że faktycznie jest podobna, ale zazwyczaj myślę, że ani do mnie, ani do męża.

   Usuń
 3. Wow, wow, wow az dech w piersiach zapiera. Kolejne miejsce warte obejrzenia - moze kiedys dane nam bedzie odwiedzic Bulgarie. Poki co trzymam kciuki za Twoj skok na linie - odwazna z Ciebie babka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłoby fajnie, gdybyście mogli zwiedzić Bułgarię. Mi marzą się Włochy, może kiedyś... :)

   Usuń
 4. Cudowne, aż dech zapiera w piersiach. I wcale Ci się nie dziwię, że chcesz tm wrócić. A tak swoją drogą to Kalinka podobna do Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne miejsce!! Uwielbiam góry :)

  Malwinko do twarzy Ci w takiej fryzurce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Malwino, napisz mi proszę parę wskazówek/rad na temat Bułgarii, ponieważ bardzo chciałabym się wybrać tam na wakacje, czy wyjazd własnym samochodem to dobry pomysł, czy Bułgaria jest na miarę mojego ubogiego portfela (oczywiście postaram się nieco zaoszczędzić na wyjazd) i czy znajomość rosyjskiego i angielskiego ułatwi mi ewentualny pobyt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Różo,
   nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na wszystkie pytania, bo nie sprawdziłam tego na własnej skórze. Nigdy nie byłam nad bułgarskim morzem, nie jechałam autem z Polski do Bułgarii.
   Sądzę, jednka, ze droga nad morze będzie dobra. Wiele ludzi tak podróżuje. Nie spotkasz tu szałowych autostrad jak w Holandii czy Belgii, ale droga nad wybrzeże na pewno jest dobra.
   Bułgaria jest na miarę normalnego portfela. To znaczy, jest dosyć tanio, taniej niż w Polsce.
   Nad morzem z całą pewnością dogadasz się po rosyjsku, angielsku. Jest mnóstwo poslkich turystów, więc na pewno tutejsi znają parę polskich określeń. Tego jestem pewna :)
   Życzę cudownych wakacji!

   Usuń

Każdy pozostawiony przez Was komentarz jest dla mnie bardzo cenny.
Bardzo serdecznie za niego dziękuję.